Yaz okuluna sergili kapanış

Türkçimento tarafından Çimentaş Çimento ve Limak Çimento ana sponsorluğunda ve CHRYSO Türkiye desteğiyle Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Betonart Mimarlık Yaz Okulu 23’ün son gününde, bir kapanış programı gerçekleştirilerek çeşitli okullardan katılan öğrencilerin alanında uzman mimarlar ile birlikte yaptıkları atölye çalışmaları sergilendi.

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, 19’uncu Betonart Mimarlık Yaz Okulu’na 19 öğrenci katılım sağladı. Alanında uzman mimarlar ile atölye çalışmaları gerçekleştiren öğrencilerin çalışmaları, dün Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde sergilendi. Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun kapanışı, Mimarlık Fakültesi binası önünde yapılan sergiyle gerçekleştirildi. Kapanış programında konuşan Türkçimento CEO’su Volkan Bozay, her zaman öğrencilerin ve gençlerin yanlarında olacaklarını belirterek; “Her yıl üniversite ve üye fabrika iş birlikleriyle farklı şehirlerde bir araya getirdiğimiz öğrencilerimizin sayısı 500’ü aşmış durumda. Bu programlarda öğrenci olarak yer alan Mimarlarımız şimdi Türkiye’nin önde gelen, adı herkesçe bilinen mimarları olarak ülkemize katkı sağlıyor. Bu da bizim için çok gurur verici oluyor. Türkçimento olarak, ekonomik rakamların, büyüme oranlarının ötesine bakmaya, topluma katkı sağlamaya; enerjileri ve çalışma azimleriyle fark yaratan gençlerin yanında olmaya, onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu, yaptığı konuşmada gerçekleştirilen organizasyondan yana memnuniyetini dile getirdi. Rektör Tabakoğlu; “Mimar Sinan’ın, gölgesinde geleceğin mimarları yetişiyor. Çok farklı disiplinlerde, çok farklı sektörlerden iş birliğini üniversitemizde görmekten büyük memnuniyet duyduk. Beş duyuyu güzel kullanmak, bilgiyi güzel görmek sanata yansıtabilmek çok önemli. Çok özgün eserler gördük. Ana malzememiz betondan neler yapılabileceğini öğrendiğiniz bu etkinlikte bizim de küçük bir tuzumuz oldu ise ne mutlu” şeklinde konuştu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Didem Baş, öğrencilerin ilk defa profesyonelliği tattığını belirterek; “Ben, ev sahibi Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni temsil ediyorum. Bunun için çok mutluyum. Türkçimento’ya, diğer sponsorlarımıza, rektörümüze ve diğer idari personelimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz için çok yararlı bir süreç oldu. Hem tasarım aşamasını hem uygulama aşamasını hem malzemeyi birlikte görerek, tüm mühendislerle birlikte, uzmanlarla birlikte yaptılar. Ustalar, müteahhitler hangi malzemeyi istedilerse sahaya geldi ve ilk defa mezun olacak, mimar, iç mimar, peyzaj mimarı olacak arkadaşlarımız, ilk defa profesyonelliği tattılar” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu