Yarın maratondan dolayı bazı yollar kapalı

Balkan Ülkeleri Dostluk Derneği Spor Kulübü (BÜDDER) Başkanı Önder Akdağ, Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde bulunan Lozan Anıtı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak,  yarın koşulacak olan 8’inci Edirne Maratonu hakkındaki son güncellemeleri aktardı. Akdağ, maratonun güzergahını açıklarken, güzergahın geçtiği yolların maraton esnasında kapalı olacağını ancak yarış ilerledikçe kademeli bir şekilde yolların açılacağını kaydetti.

BÜDDER Başkanı Önder Akdağ, 8’inci Edirne Maratonu’nun sporculara kit dağıtımı etkinliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yarın koşulacak olan maratonun, sıcak hava şartları göz önüne alınarak saat 08.00’e çekildiğini belirten Akdağ; “Bugün 8’inci Edirne Maratonu’nun kit dağıtım günü. Bugün 12.00-19.00 saatleri arasında kit dağıtımı gerçekleşiyor. Sporcular çok coşkulu, evet hava sıcak ama yarın saat 8 de start vereceğiz. Havanın daha serin olduğu bir saatte start gerçekleşecek. Koşu grupları, bireysel koşanlar, farkındalık gösterenler, 923 kişiyle cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde yarın organizasyonu gerçekleştireceğiz. Sporcuların farkındalıkları var, herkesin farklı bir teması var ama bizim ana temamız, cumhuriyeti bize armağan edenlere borcumuzu ödemek adına, 100’üncü yıla ithafen koşacağız. Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz. Sıcaktan dolayı koşuyu saat 08.00’e çektik. Koşu için 16 Temmuz tarihini belirlerken, hava sıcaklıklarını göz önüne alarak start saatini 08.00 olarak ayarladık, kazasız belasız gerçekleştireceğiz inşallah” dedi.

08.00-11.00 SAATLERİ ARASINDA MARATON GÜZERGAHINDAKİ YOLLAR KAPALI

Maratonun güzergahını da açıklayan Akdağ, 08.00-11.00 arası güzergahın geçtiği yolların kapalı olacağını ve yarışın ilerleyen saatlerinde yolların kademeli bir şekilde açılacağının altını çizdi. Akdağ; “Güzergah, geçen seneki güzergahın aynısı. Sporcular, Karaağaç’tan Pazarkule istikametine, Pazarkule’de kapılar açılacak. Pazarkule’deki ara bölgeden dönerek tekrar Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Aynı güzergahtan devam eden sporcular, Orman İşletme Müdürlüğü’nden dönüp, tekrar Karaağaç’a gelecekler ve 10 kilometrelik etabı tamamlayacaklar. 21 kilometre koşan sporcular da yine geçen yıl olduğu gibi tarihi Meriç ve Tunca köprülerinden geçecekler. Set boyundan, Gazimihal Köprüsü, bankalardan geçecekler ve en son Selimiye Camisi’nden bir hilal çizerek aynı güzergahtan da geri dönecekler. Böylece parkuru tamamlamış olacaklar. Trafikte de planlanmış bir organizasyonumuz var. 08.00 ve 11.00 arası güzergahtaki yollar kapalı olacak. Ancak yarış devam ettikçe güzergahtaki yollar kademeli bir şekilde açılmaya başlayacak. Pazarkule’deki sınır kapısı yaklaşık 1 saat boyunca kapalı kalmış olacak. Bütün planlamalar İl Koordinasyon Kurulu’yla, il kurumlarıyla görüşüldü. Herhangi bir aksaklığa mahal vermeden etkinlik gerçekleşecek” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu