Vali Kırbıyık’a yeni görev

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atama kararları Resmî Gazetede yayınlandı. Yayınlanan atama listesinde ismi olan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 20 Mayıs 2022’de Edirne’de göreve başlayan Vali Kırbıyık, dün Resmi Gazetede yayınlanan atama listesine göre, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcı görevine atandı.

Rize’nin Güneysu ve Karaman’ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.Londra’da 6 ay eğitim alan Vali Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı. Sonrasında Hüseyin Kürşat Kırbıyık 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı. Son olarak 12 Mayıs 2022 tarih ve 31833 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne Valisi olarak göreve getirilen Kırbıyık, Resmi Gazete’de yayınlanan atama listesine göre Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak Ankara’da görev yapmaya devam edecek. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu