Ulukaya, kitabını Tabakoğlu’na takdim etti

Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyat Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Esin Ömer Ulukaya, “Avrupa Birliğinin Balkan Politikası Bağlamında Hırvatistan ve Kosova’nın Üyelik Sürecinin Karşılaştırmalı Analizi” adlı kitabını, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na takdim etti.

Kitabı hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Esin Ömer Ulukaya, Avrupa Birliğinin genişleme politikası, Balkanlardaki gelişmelerden etkilenerek dönüşen ve uluslararası ilişkiler kapsamında önemini koruyan bir konu olduğuna dikkat çekerek; “Kitabımda da bahsettiğim üzere bu çalışmanın önemi, Batı Balkanlara yönelik Avrupa Birliği genişleme politikalarının çerçevesinde Hırvatistan ve Kosova’nın üyelik sürecinin karşılaştırmalı analizinin incelenmesinden kaynaklanmaktadır. Araştırma süresi içerisinde kaynak taraması yapılarak özellikle kuramsal ve kavramsal çerçeve ile ilgili teori kısmı incelenmiştir. Bunun yanı sıra Kosova Avrupa Birliği Entegrasyon Bakanlığı ve Hırvatistan Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu raporlar incelenmiştir. Ayrıca Kosova Avrupa Birliği Entegrasyon Bakanlığı ziyaret edilerek, yetkililerle görüşülüp bilgi alınmış ve yerel dillerde kaynaklar temin edilmiştir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise Trakya Üniversitesi olarak akademik yayıncılığa önem verdiklerini vurgulayarak; “Trakya Üniversitesinin değerli akademisyenleri alanına katkı sağlayan yayınlarını literatüre kazandırmaya devam ediyor. Değerli hocamın kaleminden çıkan bu eser de alanına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu