Teknik Bilimler’de mezuniyet heyecanı

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda mezuniyet sevinci yaşandı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Törende öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende mezunlar adına bir konuşma yapan okul birincisi Kaan Dirican, emek ve gayretle dolu eğitim hayatlarının final gününde olduklarını ifade ederek zorluklar karşısında yılmadan çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Nitelikli meslek elemanları yetiştirmenin ve çalışma hayatına kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek konuşmasına başlayan Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, meslek yüksekokulu hakkında sayısal bilgiler paylaştı.

Öğrencilerin bugünlere ulaşmasına vermiş oldukları katkılardan ötürü ailelere, akademisyenlere ve sektör temsilcilerine teşekkür eden Dr. Özkapı, mezunları hitaben “Sizler sektörün ihtiyaç duyduğu inovatif düzeyde bilgi ve beceriye sahip yetişmiş bireylersiniz. Ülkemizin teknolojik gelişimine önemli katkılar sağlayacaksınız. İnsani değerleri daima ön planda tutarak kendinize, ailenize, ülkenize ve milletinize karşı sorumluluklarınız olduğunu unutmayın. Karşılaşabileceğiniz her türlü zorluğun üstesinden azimle çalışarak geleceksiniz.” cümleleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Trakya Üniversitesinin 40 yılı aşkın sürede yaklaşık 154 bin mezun veren ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, kalite ve akreditasyon süreçlerinde de önemli adımlar attıklarını söyledi.

Trakya Üniversitesinin ülkemizdeki öncü kurumlardan biri olduğunu ifade eden Prof. Aydoğdu, Teknik Bilimler MYO’nun da 3+1 İş Yeri Eğitim Modeli’ni ülkemizde uygulayan ilk okullardan biri olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin başarılarında vermiş oldukları destekten ötürü akademisyenlere, idari çalışanlara ve ailelere teşekkür eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, öğrencilere hitaben “Aldığınız diplomalarla yeni bir hayata başlıyorsunuz. Dünya hızlı bir şekilde değişiyor ve dönüşüyor. Sizler de bu değişen ve dönüşen dünyada fark yaratmalısınız. Üreteceğiniz yeni değerlerle ülkemize hizmet edeceksiniz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun bir video mesajının izlenmesinin ardından tören, 3+1 İş Yeri Eğitim Modeli’nde destek veren kurum yetkililerine plaketlerinin takdim edilmesi ve mezun öğrencilere belgelerinin verilmesiyle birlikte meslek andının okunması ve kep atma seremonisi ile sona erdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu