Saadet Partisi’nden Lalapaşa’ya ziyaret

Lalapaşa İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, “İlçe ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bir dizi temasta bulunmak üzere Lalapaşa ilçemizi ziyaret ettik. Çiftçilerimizin sorunlarını yerinde tespit ediyoruz” dedi.

Lalapaşa’ya ziyaret gerçekleştiren Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin; “Günümüzdeki ülkelerin milli ekonomik planlarını incelediğimizde önceliğin tarım olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Maalesef ülkemizde tarımın 5 temel sorunu bulunmaktadır. Bunların ilki; tarımsal üretimde kullanılan ilaç, mazot, gübre, elektrik gibi mali unsurların yüksek olmasıdır. İkincisi çiftçi eğitimi yetersizdir. Üçüncü önemli başlık tarım arazilerinin parçalı ve dağınık yapısı üretim maliyetlerinin artmasına yol açmaktadır. Dördüncü sorun toprak ve iklim şartlarına uygun tür ve çeşit seçiminde gerekli tedbirlerin uygulanmaması nedeniyle verim ve kalitenin düşmesidir. Beşinci temel sorun ise sulanabilen arazi miktarının azlığı ve mevcut su kaynaklarının etkin kullanılamamasıdır” şeklinde konuştu.

Milli ekonominin temelinin tarım olduğuna vurgu yapan Tekin; “Yaşadığımız coğrafi konum nedeniyle ülkemiz, dünyanın en iyi 10 ekonomisi içerisine girebilir. Bunu başarabiliriz. Tarımsal üretimin arttırılması temel hedefimiz olmalıdır” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu