Öğrencilerden Gürkan’a resital

Eğitimlerine devam eden Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’ndaki Müzik Yaz Okulu’nu ziyaret eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, öğrencilerin performanslarını izledi.

Kış sezonun sona ermesiyle birlikte Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’ndaki müziğe yetenekli çocukları bu kez Müzik Yaz Okulu’nda bir araya getirdi. Koro, Müzik Kültürü ve Temel Müzik Eğitimi alan 80 çocuk, Yaz Okulu’nda yeteneklerini keşfetmeye devam ederken, Belediye Başkanı Recep Gürkan da bir sınıfın misafiri oldu.

Geleceğin müzisyenlerinin muhteşem performanslarını gururla izleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Biz Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarını tam da bu amaçla kurduk. Hep istedik ki Edirne’miz böyle bir sanat yuvasına sahip olsun, çocuklarımız “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir” diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden müzikle, tiyatroyla ve sanatla ilerlesin. Sanatın, müziğin çocuklarımızın gelişiminde göz ardı edilemeyecek bir etkisi vardır. Sanat çocuklarımıza farklı bir pencereden bakmayı öğretir. Belediye Konservatuvarımız bugüne kadar sanatın birçok dalından yüzlerce mezun verdi. Biz bu sebeptendir ki eğitimlerimize yaz-kış demeden, hız kesmeden devam ettik” diye konuştu.

Tüm eğitmenleri ve çocukları tebrik eden Başkan Gürkan, “Bugün burada onların performanslarını büyük bir mutlulukla ve gururla izledik. Şuan Müzik Yaz Okulumuzda 80 öğrenciye eğitim veriyoruz. Çok mutluyuz! Tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza başarılar diliyorum”  dedi.

Piyona resitalini tamamlayan çocuklar Başkan Gürkan’dan tam not aldı. Gösteri sonrası çocukları tek tek tebrik eden Başkan Recep Gürkan, genç yetenekleri tebrik etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu