Modernizasyon sırası Dereköy’de

Kırklareli’nde bulunan Dereköy Sınır Kapısı modernizasyon çalışmaları yakın zamanda başlatılacak. Edirne’de bulunan Pazarkule Sınır Kapısı’nın yenilenmesinin ardından açılışını gerçekleştiren Tciaret Bakanı Ömer Bolat, Kırklareli’nde yaptığı incelemeler neticesinde Dereköy Sınır Kapısı’nda da modernizasyon çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli TSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri, T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ve beraberindeki heyet ile birlikte Dereköy Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu. Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti: “Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat, TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Valimiz Sayın Birol Ekici, Milletvekilimiz Sayın Ahmet Gökhan Sarıçam ve beraberlerindeki heyet ile birlikte ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı olan Dereköy Sınır Kapımızda yapılacak olan modernizasyon çalışmalarını yerinde tespit etmek için inceleme gezisinde bulunduk. Sayın Bakanımız ziyareti sırasında yaptığı açıklamasında Dış Ticaretimizin %40’nın kara yolu ile yapıldığının altını çizerek sınır kapılarının önemine değindi” dedi.

Bakan Bolat’ın modernizasyon çalışmaları için talimatlarını verdiğini belirten Ilık; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile iş birliği içerisinde Dereköy Sınır Kapımızda yapılacak olan modernizasyon çalışmalarının yakında başlatılacağının müjdesini vererek; “İnşallah 1 yıl gibi kısa bir sürede Kırklareli ilimiz Avrupa’ya çıkış noktası olan Bulgaristan sınırında çok modern, geniş ve hızlı işleyen ve Kırklareli’ne, ülkemize yakışır yeni bir gümrük kapısına kavuşmuş olacak. İnşallah Allah nasip ederse 1 yıl sonra bu güzel gümrük kapısını açmak bizlere nasip olur” diye konuştu. Yapılacak olan modernizasyon çalışması ile modern bir hale gelecek olan Dereköy Sınır Kapımızın ülkemize, ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu