Merkez’de mavi liste hakimiyeti

Edirne’de devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe delege seçimleri hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı, merkez ilçede bulunan 24 mahallede de mavi listenin kazandığını belirtirken, merkez ilçeye bağlı 37 köyde delege seçimlerinin devam ettiğini ifade etti. Sürecin il başkanlığı ve büyük kurultay ile devam edeceğini kaydeden Bakkalcı, seçimlerin gayet demokratik bir havada geçtiğinin altını çizdi.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Edirne’de devam eden parti delege seçimleri hakkında değerlendirmede bulunan Bakkalcı, merkez ilçenin mahallelerinde yapılan delege seçimlerinin bittiğini ve 24 mahallede de mavi listenin, seçimlerden galip ayrıldığını kaydetti. Merkez ilçeye bağlı 37 köyde, delege seçimlerinin devam ettiğini de ifade eden Bakkalcı; “4 Temmuz’da seçim sürecimizi başlattık. Edirne Merkez’e bağlı 24 mahalle ve 37 köyde, takvimde seçimimiz var. 24 mahallemizin seçimi tamamlandı. Mavi liste, 24 mahallemizin tamamında çıktı. Kırmızı liste Şükrüpaşa, Fatih ve 1’inci Murat mahallelerinde mavi liste ile birlikte yarışa girdi. Bir de Sabuni Mahallesi’nde, mavi liste ve beyaz liste olmak üzere 2 liste karşılıklı olarak yarıştı. 24 mahallenin 24’ünde de mavi liste galibiyeti oluştu ve 24 mahallenin, merkez ilçe kongre delegelerini mavi liste çıkarmış oldu. Bu hafta da pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde 37 köyümüzün delegelerinin tespiti çalışmaları yapılacak. Merkez ilçemizdeki 24 mahalle ve 37 köyün merkez ilçe kongresinin delege tespiti tamamlanmış olacak” dedi.

ADIM ADIM KURULTAY SÜRECİ

İlçe delege seçimlerinden sonra, sürecin il başkanlığı ve yönetim kurulu seçimleriyle devam edeceğini belirten Bakkalcı, o seçimlerde de kurultay delegelerinin belirleneceğini söyledi. Bakkalcı; “İlk önce merkez ilçe kongre delegelerinin seçimi tamamlandıktan sonra, merkez ilçe kongresinin tarihi belirlenecek. Merkez ilçe kongre delegeleri, merkez ilçe başkanlığını ve yönetim kurulu üyelerini seçecek. Listede il delegeleri olacak, kazanan listenin belirlemiş olduğu il delegeleri de tüm ilçelerin belirlemiş olduğu il delegeleriyle birlikte il başkanlığını ve yönetim kurulu üyelerini belirleyecek. Bu seçimde kurultay delegeleri belirlenecek. Onlar da kongre takvimine göre büyük kurultayda üst yönetimleri belirleyecek” şeklinde konuştu.

“GAYET DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLDU”

Bakkalcı, seçimlerin gayet demokratik bir şekilde gerçekleştiğinin altını çizerek, tatil sezonu olmasına rağmen seçimlere katılımın yeterliliğinden yana memnuniyetini dile getirdi. Bakkalcı; “Seçimlerimizde, 24 mahallenin 3’ünde kırmızı liste ile mavi liste yarıştı, 1 mahallede de beyaz liste ile mavi liste yarıştı. Gayet demokratik bir seçim oldu. Geldiler oylarını kullandılar, katılım da gayet başarılıydı. Elbette yaz ayı olduğundan dolayı, katılımın biraz daha yukarıya çekilememesinin sebebi de çok sayıda üyemizin tatilde oluşudur. Ancak buna rağmen yeterli sayıda katılımı sağladık. Gayet demokratik bir seçim olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu