Meclisten duyarlılık çağrısı

İl Genel Meclisi temmuz ayı toplantılarının 2’nci oturumu Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleştirildi. Farklı komisyonlar tarafından sunulan 3 komisyon raporunun karara bağlandığı toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Grup Başkanvekili Nedret Akbulut, geçtiğimiz günlerde Keşan’a bağlı Sazlıdere Köyü yakınlarındaki bir tarlada çıkan anız yangınından dolayı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Edirne İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumlarının 2’ncisi Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Grup Başkanvekili Nedret Akbulut, Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere Köyü’nde çıkan ve yaklaşık olarak 250 dönüm arazinin büyük zarar gördüğü yangını dile getirerek, vatandaşlara dikkatli ve duyarlı olmaları yönünde çağrıda bulundu. Akbulut; “Meclis çalışması için Edirne’ye gelirken, Sazlıdere mevkiinde yangın olmuş. Oradaki anız ve buğday biçilen nokta, benzin istasyonuna ve yerleşim alanına da yakın. Malum havalar çok sıcak, dolayısıyla vatandaşlarımız bu yangınlar haftasında çok dikkatli olmalılar. Sigara izmaritini atarken olsun, ya da ateş yakarken olsun azami dikkatli olmaları gerekir. Bir de özellikle rüzgarlı havalarda ateş yakmamaları gerekir. Ormanlar bizim ciğerlerimiz, bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekir” dedi.

Toplantıda Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu Başkanı Serdar Çığla, İpsala ilçesine bağlı köylerde altyapı, kanalizasyonların yapılış tarihleri, kanalizasyon şebekesi, fosseptik çukurları ve arıtmaların fiziki durumu hakkındaki komisyon raporunu meclise sundu. AK Parti İpsala İl Genel Meclis Üyesi İsmet Özçiftçi, raporda yer alan köylerin kanalizasyon şebekesi ve eksiklikleri kısmındaki rakamların abartıldığını dile getirdi. İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, köylerdeki kanalizasyonların çok eski olduğunu belirterek, Komisyon Başkanı Çığla’yı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Daha sonra Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Halil Akdağ, Olgunlaştırma Enstitüsü hakkındaki komisyon raporunu meclise sundu. Rapor görüşülüp karara bağlandıktan sonra, Şehitlikler ve Şehit Ailelerini Koruma Komisyonu Başkanı Sezgin Gündoğdu, Yassı Tepe Şehitliği hakkındaki komisyon raporunu meclise sundu. Komisyon raporunda şehitliğin tarihçesinden bahsedilirken, şehitliğin bakımsız durumda olduğu kaydedildi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu