KOM’dan kaçakçılığa geçit yok

Edirne Valiliği, Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen 2 kaçakçılık operasyonu hakkında yazılı basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamaya göre, KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından değeri yaklaşık 250 bin lira olan 5 farklı markaya ait otomobil motor kapağı ve 12 bin kök kenevir ele geçirildiği ve gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kaçakçılık operasyonunda değeri yaklaşık 250 bin lira olan otomobil motor kapakları ele geçirildi. Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen kaçakçılık ile mücadele faaliyetleri kapsamında; piyasa değeri yaklaşık 250 bin lira olan ve gümrük kaçağı olduğu tespit edilen 1 adet Mercedes marka, 1 adet Renault marka, 2 adet Opel marka ve 1 adet Ford marka olmak üzere toplam 5 adet motor üst kapağı ele geçirilmiş ve gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kaçakçılık ile mücadeleye yönelik faaliyetlere, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

12 BİN KÖK KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ

Yine Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada verilen bilgiye göre, Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen kaçakçılık operasyonunda 12 bin kök kenevir ele geçirildiği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen kaçakçılık ile mücadele faaliyetleri kapsamında; Kayapa köyü mevkiinde, 6 dönümlük bir sebze tarlası içerisinde, 150-180 cm boylarında toplam 12 bin kök kenevir bitkisi ele geçirilmiş ve gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu