Kırkpınar için zembil göndermesi

Temmuz ayının ilk İl Genel Meclis toplantısı, Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Tarihi 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında açıklamalarda bulunarak; “Artık hiç kimse zembilini eline alıp, Kırkpınar’a güreş yapmaya gelemeyecek” dedi.

İl Genel Meclisi temmuz ayı toplantılarının ilk oturumu Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleşti. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’in meclis üyeleri ve basın mensuplarının geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlaması ile devam etti. Ardından, Sağlık Bakanı Yardımcılığı görevine atanan eski Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın gönderdiği, araç tasviye işlemleri hakkındaki son talep yazısı meclise okundu. Başkan Geçmiş, gönderilen talep yazısının Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevkini oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Geçmiş, eski Vali Kırbıyık’a yeni görevinde başarılar diledi.

“KIRKPINAR OLİMPİYAT NİTELİĞİNDE OLACAK”

Daha Sonra Geçmiş, Tarihi 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında açıklamalarda bulundu. Edirne’nin düğünü Kırkpınar’ın başladığını ifade eden Geçmiş, Kırkpınar’ın önümüzdeki yıllarda yağlı güreşlerin olimpiyatı olacağını vurguladı. Geçmiş; “Edirne’nin düğünü dediğimiz Kırkpınar başlamış bulunmakta ve Edirne son defa Kırkpınar’ı bu şekilde yapacak. Çünkü artık hiç kimse zembilini eline alıp, Kırkpınar’a güreş yapmaya gelemeyecek. Bunu da Marmara Bölgesi’nde bulunan mevcut illerde dereceye giren pehlivanlar gelecek. Kırkpınar olimpiyat niteliğinde olacak. Herhalde haziran ayı gibi değil, eylül ayı gibi olacağını tahmin ediyorum, çünkü herkes derecesini aldıktan sonra Edirne’ye, Kırkpınar’a gelecek. Kırkpınar artık güreşlerin olimpiyatı olacaktır” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu