‘Kıbrıs Barış Harekâtı 49 yaşında’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, “Kıbrıs Barış Harekâtı”nın 49. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Kıbrıs Harekâtının Cumhuriyet tarihimizdeki unutulmaz olaylardan birisi olduğuna dikkat çeken Av. Tekin, ”Kıbrıs Harekâtı, Milletimizi eşi benzeri olmayan bir şekilde kenetleyen, başarılı bir zaferdir. Amacımız, bu vesileyle ardından 49 yıl geçmiş olan bu zaferi yeniden anmak ve o gün yaşananları hatırlayabilmektir. Hatırlanacağı üzere MSP – CHP koalisyonunun yaşandığı günlerdi.  Yunanistan desteğiyle Rumlar, Kıbrıs’ta III. Makarios’u devirmişlerdi. Böylece Enosis, yani Kıbrıs’ın Yunanistan’a katılmasının ilk adımları atılmıştı. Başbakan Bülent Ecevit, derhal konuyu görüşmek için İngiltere’ye gitti. Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan, Başbakan Vekili olarak Milli Güvenlik Kurulunu toplamış ve yapılacak harekâtın detaylarını görüşmüştü.  20 Temmuz sabahı saatler 06.05’i gösterdiğinde gökyüzü Türk paraşütçüleriyle dolmuştu. Paraşütçüler Lefkoşa yakınlarına inecekler ve Girne’ye çıkartma yapan birliklerle buluşacaklardı. Kıbrıs’taki Türk halkı askerlerimizi sevinç ve coşkuyla karşılamıştı. Böylece Kıbrıs Barış Harekâtı sonucunda, adada yaşayan Türk unsurları diğer ülkeler tarafından tanınmış ve günümüzdeki sınırlar çizilmişti. 1975 yılında Rauf Denktaş, Kıbrıs Türk Federe Devleti”nin ilk Cumhurbaşkanı seçildi. 1983’te isim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak kabul edildi.” şeklinde konuştu.

Şehit kanları ile kurtarılan Kıbrıs adasında şer güçlerin planlarının devam ettiğine vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “Barış harekâtının üzerinden yarım asır geçmiş olmasına rağmen emperyalist güçler hala Kıbrıs’ta iki toplumlu bir ‘Federasyon’ peşinde koşuyor. Böyle bir kabul, değil Kıbrıs’ın Türkiye’nin bile tehlikeye sokulacağı anlamına gelir. Bizim, Kıbrıs konusunda ne ülkemizi tehlikeye sokacak, ne de şehitlerimizin ruhunu rahatsız edecek emperyalist taleplere ‘evet’ deme lüksümüz yok! Bu vesile ile tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” ifadesini kullandı.

SAADET PARTİSİ’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ!

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 20 Temmuz tarihinin aynı zamanda Milli Görüş’ün beşinci partisi olan ‘Saadet Partisi’nin 22. Kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle de bir kutlama mesajı yayınladı. Av. Sinan Tekin mesajında; “Saadet Partisi ülkemizin sigortası olmaya devam edecektir” diyerek şunları kaydetti; “Bugün Saadet Partimizin kuruluşunun 22. yıl dönümünü kutluyoruz. ‘Önce ahlak ve maneviyat, üreterek kalkınma, şahsiyetli dış politika’ diyerek yola çıktık ve bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Bugün aynı istikamette; düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma, hak ve adalet, dürüstlük ve şeffaflık, fikir ve inanç hürriyeti ilkelerini tavizsiz bir şekilde savunuyoruz. Biz, Türkiye’nin ve dünyanın yaşadığı krizler ve badireler karşısında hakkı, adaleti ve bir arada yaşamayı reçete olarak tüm kesimlere sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı ülkemiz güzel günlere kavuşacaksa bu ancak Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu ilkelerin hayata geçirilmesi ile mümkün olacaktır. Biz bu ülkenin geleceği için kelebeklerin kanat çırpışı misali çaba ve gayret göstermeye devam edeceğiz. 22 yıllık kutlu yürüyüşümüzde olduğu gibi bundan sonra da yılmadan, yorulmadan, pes etmeden bu ülkenin kalkınması, milletimizin refahı ve huzurunun tesis edilmesi için doğru bildiğimiz ilkeler ışığında iktidara yürüyeceğiz. İnanıyorum ki bu anlayış ve hedeflerle; Saadet Partisi ülkemizin geleceğinin sigortası olmaya devam edecektir. Bu vesileyle merhum Hocamız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyor, Saadet Partisi’ne gönül veren herkesi kutluyorum” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu