Kapıkule’de 358 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kapıkule Sınır Kapısı’nda 358 kilogram uyuşturucunun ele geçirildiğini açıkladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat müdürlüğü ekiplerince, Türkiye’ye giriş yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen tırlardan birinin içinde çok sayıda bavulun bulunduğu ve kontrol edilen bavulların içinden toplamda 358 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği belirtildi.

Kapıkule Sınır Kapısı’nda Türkiye’ye girmek üzere olan bir tırın içerisinde bulunan bavulların içerisinde, toplam 358 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. Konuya ilişkin resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yaptığı paylaşımda; “Ticaret Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerimizce, Kapıkule Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda 358 kilogram uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Operasyonda emeği geçen Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 BAVULDA UYUŞTURUCU TESPİT EDİLDİ

Ticaret Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Sahası’na gelen bir tırı şüpheli görerek x-ray taramasına yönlendirdi. Doğrudan x-ray sırasına girmesi gereken aracın sürücüsü, boş alana yönelerek park etti. Bu sırada başka bir tır da aynı aracın yanına yöneldi. Ardından, üçüncü bir tır da iki aracın önüne yanaşıp onları perdeleyecek şekilde durdu. Durumu fark eden Gümrük Muhafaza ekipleri, bu şüpheli hareketliliği kameralarla takip etti. Yan yana duran iki aracın dorse kapaklarının açılması üzerine ekipler, araçlara hızla müdahalede bulundu. Araçlardan birinin dorsesinde çok sayıda siyah bavul bulunduğu ve içlerinde uyuşturucu olduğundan şüphelenilen maddeler olduğu görüldü. Kontrol edilen maddelerin uyuşturucu olduğunun belirlenmesi üzerine operasyon neticesinde 306 kilogram esrar, 52 kilogram kokain ve numunelik miktarda uyuşturucu hap ele geçirildi. Genişletilen operasyonda, uyuşturucu maddelerin alıcısı olduğu tespit edilen şahısların meskeninde arama yapıldı. Burasının, uyuşturucu maddelerin depolandığı ve dağıtımlarının yapıldığı mekan olduğu belirlendi. Operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin soruşturma başlattı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu