İYİ Parti’den seçmene ‘sarı kart’ önerisi

İktidar ve muhalefete tepki ve mesaj vermek isteyen vatandaşların oylarını İYİ Parti’ye vermeleri gerektiğini söyleyen İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın; “Bu seçimde kırmızı kart gösteremiyoruz. Sarı kart; AK Parti’ye oy vermemektir. Bu yerel seçimde, yani sizin görüşünüzün, düşüncelerinizin iktidara iletilmesi, demokrasilerde seçimle olur. Bu yerel seçimde oyunuzu AK Parti’ye değil de İYİ Parti’ye verirseniz, mesajınızı mevcut iktidar alacaktır” dedi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, parti binasında düzenlenen basın toplantısında seçim gündemini değerlendirdi. Akalın, iktidara ve muhalefete tepki göstermek isteyen, mesaj vermek isteyen seçmenlerin oylarını İYİ Parti’ye vermeleri yönünde çağrıda bulundu.

‘İKTİDARA SARI KART GÖSTEREREK ‘BEN MEMNUN DEĞİLİM’ DİYEBİLİRSİNİZ’

Akalın, iktidardan memnun olmayan vatandaşların, iktidara mesaj vermek için oylarını İYİ Parti’ye vermesi gerektiğini ifade eden Akalın; “Bunu, özellikle AK Partili seçmen kardeşlerime söylüyorum. Eğer yönetimde bir değişiklik olmayacaksa ve durumunuzdan da memnun değilseniz, bu seçimde iktidara ‘ben durumumdan memnun değilim’ demeniz lazım. Bunu, önümüzdeki seçimde iktidara sarı kart göstererek yapabilirsiniz, çünkü bu seçimde kırmızı kart gösteremiyoruz. Sarı kart; AK Parti’ye oy vermemektir. Bu yerel seçimde, yani sizin görüşünüzün, düşüncelerinizin iktidara iletilmesi, demokrasilerde seçimle olur. Bu yerel seçimde oyunuzu AK Parti’ye değil de İYİ Parti’ye verirseniz, mesajınızı mevcut iktidar alacaktır. ‘Benim yaptığım icraatlardan halkım memnun değil’ diyecektir ve gerekeni yapacaktır” şeklinde konuştu.

‘ETKİN VE YETKİN BİR ANA MUHALEFET YOK’

AK Parti iktidarının 23 yıldır iktidarın değişmemesinin en büyük sebeplerinden birinin, etkili bir ana muhalefet partisi olmaması olduğunu vurgulayan Akalın; “Bir mesaj da ana muhalefet partisine verilmelidir diye düşünüyorum; özellikle Edirne’de. Maalesef AK Parti iktidarının devam etmesinin yegane sebebi, 23 yıldır bu iktidarın devam etmesinin sebebi, maalesef etkin ve yetkin bir ana muhalefetin oluşamamasıdır” ifadelerini kullandı.

“HAMDİ AĞABEYİN TECRÜBESİYLE, EDİRNE’Yİ LAYIK OLDUĞU YERE GETİRECEĞİZ”

Siyasette artık iki alternatif olmadığının altını çizen Akalın, iki kutuplu siyasetin taraflarına mesaj vermek için vatandaşları İYİ Parti’ye oy vermeye davet etti. Akalın; “Özellikle yerel seçimlerde de şöyle bir düşünce hakimdir; ‘ben burada ceketimi asarım, ceketim bile seçilir’ düşüncesi hakimdir. Bunun için de ben, CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimden de şunu istirham ediyorum; bu seçimde tercihinizi iki kutuptan yana değil, bu iki kutup halinden memnun. Bir kutup iktidarını devam ettiriyor, diğer kutup da kendi tarafını birleştirtip yereldeki iktidarını devam ettiriyor. Yerelde de muhalefete de vereceğiniz cevap; ‘ülkede 2 alternatif yok. Ülkede üçüncü bir alternatif var’ diyerek seçiminizi İYİ Parti’den yana yapmanız. Dolayısıyla her 2 kutba da bu seçimde bir mesaj vermiş olacaksınız. Onun için de Edirne’ye ve bu belediyeye yıllarca hizmet etmiş, tecrübesi olan ve hakkında en ufak bir şaibe olmayan çok değerli bir büyüğümüz; Hamdi Ağabeyimiz var. Hamdi Ağabeyimiz teveccüh göstererek Edirne’mizi, iyi belediyecilik projelerimizle, Hamdi Ağabeyin tecrübesiyle Edirne’yi layık olduğu yere getireceğiz inşallah” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu