İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu toplandı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında gerçekleştirildi. 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı genelinin değerlendirildiği toplantıda; sene sonu itibariyle okul ve kurumlarda yapılacak iş ve işlemler ele alınıp, değerlendirildi.

 İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün müdür yardımcıları ile şube müdürleri katıldı. 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı genelinin değerlendirildiği toplantıda; sene sonu itibariyle okul ve kurumlarda yapılacak iş ve işlemler ele alınıp, değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi ile Eğitim Bölgeleri Yönergesi kapsamında okullarımızda yapılacak toplantılar, Ustalık Telafi Programı, Okul Öncesi Eğitimde Beslenme Desteği, Okul Öncesi Eğitimin Yaygınlaştırılması, Mesleki Eğitim Merkezi Programı görüşülüp, değerlendirilerek; önümüzdeki sürece ilişkin planlamalar yapıldı.

Edirne’de Başarıyı Artırma Projesi ve Edirne İl Projeleri kapsamında eğitim-öğretim yılı boyunca il genelinde yapılan çalışmaların da ele alındığı toplantıda, bakanlık tarafından açıklanan Yaz Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ilişkin hazırlıklar değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, 2022/2023 Eğitim-Öğretim yılının son haftası öncesinde il genelinde eğitim-öğretim sürecinin başarıyla tamamlanmak üzere olduğunu söylediği konuşmasında; ‘Edirne Eğitimde El Ele Hep Birlikte Zirveye’ ilkesi ile şehrimiz eğitiminin kalitesini daha da artırmak için emek sarf eden; ülkemizi Türkiye Yüzyılı’nda en üst seviyelere taşıyacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca çalışan herkese teşekkür ederek, aynı azim ve kararlılık içerisinde sürdüreceklerine inandığı bundan sonraki çalışmalarında kolaylıklar diledi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu