İbrahim Girgin’in ismi tır parkında yaşatılacak

Edirne’ye gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Pazarkule Gümrük Kapısı’nın açılışının yanı sıra UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Pakı’nın açılışını da gerçekleştirdi. Açılış programlarına AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılım sağladı. Ayrıca Keşan’da kurulan üç kadın kooperatifinin ürünleri de tır parkında açılan mağazalarda görücüye çıkacak.

Keşan’a gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve diğer katılımcılar kentte karşılandı. Daha sonra 2021 yılında vefat eden İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin’in ismi verilen UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Ticaret Bakanımız Ömer Bolat ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Pakı’nın açılışını yapıyoruz. Bölgemize yaptığı hizmetler ile gönlümüzde ayrı bir yeri olan Merhum İbrahim Girgin’in adının verildiği tır parkının açılışında emeği ve imzası olan Ticaret Bakanlığımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize bölgemize kattıkları değer için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

‘KADINLARIN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SINIRLARI AŞIYOR’

Açılışı yapılan UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı’nda açılan mağazalarda kadın kooperatiflerinin de ürünleri tüketicilerle buluşacak. Kadınların el emeği ürünlerinin sınırları aşacağını belirten Helvacıoğlu; “Tekkoop, Kesküp ve Serakoop’un ürünleri UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı’nda ürünlerini görücüye çıkarıyor. İpsala sınırından geçenlerin beğenisine sunacağımız yöresel ürünlerimiz marka değerine değer katarken, bölge ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Keşan ve İpsalalı kadınlarımızın ticaret hayatlarında büyük bir destek olan TOBB ve UMAT’a teşekkür ederiz” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu