Helvacıoğlu’ndan Özcan’a cevap gecikmedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim talebiyle Bolu’dan CHP Genel Merkezi’ne yürüyüşe başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşıma Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan cevap geldi. “2019 yerel seçimlerinde, Tekirdağ’ın incisi Süleymanpaşa ve Edirne’nin kalbi Keşan ilçesini kendi yandaşlarını aday yaparak kaybedip, aydınlıkçı ve Atatürkçü bu ilçelerimize AK Parti zulmünü yaşattıran sen değil misin?” diyen Özcan’a cevap veren Helvacıoğlu; “Keşan’ımız aydınlıkçı ve Atatürkçüdür, o nedenledir ki; 30 yıldır hizmet etmeyen CHP yönetimini koltuktan kaldırıp yerine hizmet edeni koymuştur” dedi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı, parti içerisinde değişim talebiyle Bolu’dan CHP Genel Merkezi’ne doğru değişim yürüyüşü başlattı. Sosyal medyadan da sık sık paylaşımlarda bulunan Özcan, 2019 seçimlerine yönelik iddiada bulunarak Keşan Belediyesi’ni örnek verdi. Özcan; “100 yıldır CHP’de her makamı işgal etmiş Öztrak ailesinden, değişimin önünü açacak bir söylem zaten beklemiyorum. 2019 yerel seçimlerinde, Tekirdağ’ın incisi Süleymanpaşa ve Edirne’nin kalbi Keşan ilçesini kendi yandaşlarını aday yaparak kaybedip, aydınlıkçı ve Atatürkçü bu ilçelerimize AKP zulmünü yaşattıran sen değil misin? Yine sen, parti emekçilerimiz varken milletvekili listelerine müdahale edip, ticaret odası başkanlarını milletvekili yapan ve örgütü hiçe sayan kişi değil misin? Sen değişim ister misin? İsteyemezsin. Bana, ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın demişsin, siz ateş olduğunuz CHP’yi yaktınız, söndürmeye geliyorum” ifadelerine yer verdi.

Keşan’dan söz eden Özcan’a cevabı geciktirmeyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise Özcan’ı yapılan yatırımları görmesi için ilçeye davet etti. Helvacıoğlu paylaşımda; “Sayın Özcan; Koltuk kavgalarınızın heyecanından mıdır bilemiyoruz ama Keşan’ımızın yıllarca özlenen hizmetlere halkımızın teveccühü ile kavuştuğunu ve zulüm değil hizmet gördüğünü sizlere hatırlatmak isteriz! Ama hakkınızı da yemeyelim, tweetinizde de bahsettiğiniz gibi; Keşan’ımız aydınlıkçı ve Atatürkçüdür, o nedenledir ki; 30 yıldır hizmet etmeyen CHP yönetimini koltuktan kaldırıp yerine hizmet edeni koymuştur. Duyduk ki yürüyüşe çıkmışsınız, enerjiniz olur da Sayın Öztrak ile olan koltuk kavgalarınıza ara verebilirseniz, Keşan’a da bir uğramanızı gönülden isteriz. Hem belki Bolu için örnek alacağınız yatırımları da görme imkânı bulursunuz. Gelemezseniz de canınız sağolsun, tamamlanan projelerimizi linkten takip edebilirsiniz. Sn. Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla Keşan’ımızda daha nice atılımlara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu