Folklor ekipleri Edirne’de buluştu

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Balkan Folklor Festivali, Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirildi. Edirne Belediyesi, Türk Bulgar Eğitim Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Kar Amacı Gütmeyen Varna Topluluklar, Gelenekler ve Kültür Derneği, Bulgaristan Varna Turizm Odası katkılarıyla düzenlenen festivalde, Bulgaristan ve Edirne’den katılan farklı folklor grupları yöresel danslarını sergiledi.

Balkan Folklor Festivali’nin 3’üncüsü, bu yıl Saraçlar Caddesi’nde düzenlendi. Bulgaristan ve Edirne’den katılan 37 farklı folklor grubunun danslarını sergiledikleri festival, Edirneliler ve Bulgaristan’dan gelen ziyaretçilerden beğeni topladı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, festivale katılan grupları tebrik ederek, memnuniyetini dile getirdi. İşcan; “37 grubumuzun gösterilerini, Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere hep birlikte izleyeceğiz. Festivalimize katılan tüm gruplarımızı tebrik ediyorum. Yapacakları güzel gösteriler için şimdiden kutluyorum. Sizleri güzel Edirne’mizde görmekten dolayı çok mutluyuz, tekrar hoş geldiniz. Festivalimizin bu yıl da bayram tadında geçmesini diliyoruz” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu