Edirnespor’da transfer süreci hız kazandı

Edirnespor’un yaklaşık 15 gün önce anlaşma sağladığı oyuncu Bertuğ Başdemir’in imzaların atılacağı gün başka bir spor kulübüyle anlaşmasına yönelik gazetemize açıklamalarda bulunan Edirnespor’un Başkanı Onur Ayaydın, Başdemir yerine yeni bir oyuncu ile anlaşma sağladıklarını belirtti. Ayaydın, Mustafa Kemal Atatürk’ün sporcular hakkında söylediği  “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözüne de vurgu yaptı.

Futbol sezonu başlamadan evvel transfer süreci başladı. Diğer takımlar gibi Edirnespor’da oyuncularla anlaşmasına hız kazandırdı. Yeni sezonda orta saha oyuncusu olarak prensipte anlaşma sağladıkları  Bertuğ Başdemir’in imza günü başka spor kulübü ile anlaşma sağladığını açıklamasının ardından Edirnespor yönetimi duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterdiler. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Edirnespor’un Başkanı Onur Ayaydın; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü vardır. Der ki; “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.” Sporda önemli olan karakterdir. Bize sezon başlamadan önce bunu göstermesi daha iyi oldu sezon başladığı zaman olsaydı işimiz daha zor olurdu. Kendisi açıklamalarından önce benden iki gün izin istedi fakat meğerse başka spor kulübüyle anlaşmış. Edirnespor Kulübü adına hayırlısı olsun. Biz sene başında transferleri yapıyoruz bazen sene içerisinde sıkıntı yaşatan sporcular da oluyor en azından sene başında yollarını ayırması daha hayırlı oldu bizler için. Yeni teknik direktörümüzün istediği üzerine kendisiyle anlaşmıştık, hocamızı kırmadık. Biz sporcularımızı seçerken önce karakterlerine, sonra spor geçmişine ve takımdaki duruşuna bakıyoruz. Başdemir’in kararının ardından başka bir sporcu ile prensipte anlaşma sağladık, yakında imzalar atılacaktır” dedi.

Ayaydın ayrıca Edirnespor’da transfer sürecinin hareketli geçtiğini de kaydederek; “Şuan transfer süreci Edirnespor için hareketli geçiyor. Anlaştığımız sporcularımız var. Anlaşma sağladığımız oyuncuları da önümüzdeki günlerde açıklayacağız” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu