Edirne’de spor şöleni

Dünyanın en eski spor organizasyonlarından biri olan ve bu yıl 662’ncisi 7-8-9 tarihlerinde düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapan Edirne, bu hafta birçok spor organizasyonuna da ev sahipliği yapacak. Kırkpınar Yüzme Şenliği, 14-16 Temmuz tarihlerinde Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda, 16 Temmuz tarihinde ise 8.Uluslararası Edirne Yarı Maratonu gerçekleştirilecek.

Edirne’de 9 Temmuz tarihinde başpehlivanın altın kemeri almasıyla birlikte sona eren 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ardından kentte bu hafta spor etkinlikleri devam edecek. Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda 14-16 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan Kırkpınar Yüzme Şenliği’nin yanı sıra 16 Temmuz tarihinde 8.Uluslararası Edirne Yarı Maratonu düzenlenecek.

SPOR HEYECANI HAVUZA TAŞINACAK

Uzun yıllardır yapılmaya devam eden ve geleneksel hale gelen Kırkpınar Yüzme Şenliği güreşlerden hemen bir hafta sonra yapılarak müsabaka heyecanını Er Meydanı’ndan yüzme havuzlarına taşıyacak. Yaklaşık 500 sporcunun kente gelerek Kırkpınar Yüzme Şenliği’nde kulaç atması bekleniyor. Yüzme müsabakalarında her kategoride ilk üç sıralamaya giren sporculara madalya, toplam puanlamada en yüksek puan alan ilk üç kulübe kupa verilecek ve şampiyonlar belirlenecek.

BU YILKİ KOŞU 100’ÜNCÜ YIL ONURUNA

Diğer yandan BUDDER Derneği tarafından organize edilen Edirne Maratonu’na katılan sporcular bu yıl 16 Temmuz tarihinde koşacaklar. Düzenlenen maratona yaklaşık bin sporcunun katılması hedefleniyor. Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü onuruna koşulacak olan Edirne Maratonu’nda 10K ve 21K olmak üzere iki parkur düzenleniyor. Karaağaç’ta bulunan Lozan Anıtı’ndan başlayacak olan maraton, iki parkur seçeneğiyle katılımcı sporculara tarihin içerisinde koşmayı vaad ediyor. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu