Dr. Ülkücü’nün başarısı

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Attila Ülkücü’nün, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Servet Altay ile yaptığı araştırma; tıp dünyasının saygın dergilerinden olan Angiology’den kabul aldı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, bilim dünyasında etkin rol oynamaya devam ediyor. Fakültenin 2022 yılı mezunu Dr. Attila Ülkücü, intörn hekimliği esnasında Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Balkan Medical Journal Baş Editörü Prof. Dr. Servet Altay ile gerçekleştirdiği araştırma tıp dünyasının önde gelen dergilerinden olan Angiology tarafından yayımlanmak üzere kabul aldı. 2.8 etki faktörü ile dikkat çeken Angiology’de araştırması birinci yazar olarak yayımlanacak Dr. Attila Ülkücü, aynı zamanda ABD Cleveland Kliniğine kabul alarak ülkemizi ve Trakya Üniversitesini yurt dışında temsil edecek.

Öğrencisi ve meslektaşı Dr. Attila Ülkücü’yü başarısından ötürü tebrik eden Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Servet Altay “Tıp Fakültemiz, öğrencileri akademisyenliğe hazırlamada çok önemli bir rol oynuyor. Mezuniyet öncesi eğitimde bizi ön plana çıkartan Bilim Okuryazarlığı dersleri, TÜBAT öğrenci topluluğumuzun faaliyetleri, uluslararası öğrenci dergimiz Turkish Medical Student Journal (TMSJ) gibi birçok etken, tıp fakültesi öğrencilerimizi akademik hayata erkenden başlamasını teşvik ediyor. Şimdiye kadar 13 öğrencimizle yaptığımız çalışmalar ulusal ve uluslararası düzeyde poster, özel bildiri ve makale olarak kabul aldı. Bunların hepsinde öğrencilerimiz birinci isim ve sorumlu yazar. Ancak bu son makale alanında en prestijli dergilerden birinde kabul almış oldu. Öğrencimiz ve fakültemiz için gurur verici bir durum” dedi.

Dr. Attila Ülkücü’nün öğrencilik yıllarında TÜBAT başkanlığı yaptığına dikkat çeken Prof. Altay, tüm öğrencilerin öğrenci topluluklarında ve TMSJ’de sorumluluk alması tavsiyesinde bulundu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu