Depremzedelerin giderleri vilayetler birliğinden

İl Genel Meclisi haziran ayının ikinci toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren il Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ı encümen üyeliğine seçildiğinden dolayı tebrik etti. Ayrıca kentteki depremzedeler hakkında da konuşan Geçmiş, tüm giderlerin vilayetler birliği bütçesinden karşılandığını dile getirdi.

İl Genel Meclisi haziran ayının ikinci toplantısı Mehmet Geçmiş başkanlığında bugün gerçekleşti. Açılış konuşmasını Mehmet Geçmiş yaptı. Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ı encümen üyeliğine seçildiğinden dolayı tebrik etti. Ayrıca kentteki depremzedeler hakkında da konuşan Geçmiş, tüm giderlerin vilayetler birliği bütçesinden karşılandığını dile getirdi. Geçmiş; “Sayın valimiz H. Kürşat Kırbıyık encümen üyeliğine seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyorum. Edirne’nin yatırımları içinde hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum. Vilayetler birliğinin kesin hesabında 150 milyon bütçemizin 2023 yılına devredildi.  274 milyon lira da çeşitli kuruluşlardan şahsız bağış yapılmış . Ayrıca deprem bölgesinde 2.500 kişiye sıcak yemek veriyoruz kendi bütçemizden. Bununla ilgili yaklaşık 17 tane konaklama tesisimiz var 3 tanesi de şu an onarımda. Bu yıl içerisinde bu sayı 20’ye çıkacak. Deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımızın belli bir sayıda kendi bulunduğumuz konutlarda onları misafir ediyoruz. Birçoğunu da ettik. Yarısı tekrar memleketlerine döndü ama hala konutlarımızda kalan depremzedeler var. Onları da misafir etmeye devam ediyoruz. Onların tüm giderlerini ve ihtiyaçlarını vilayetler birliği bütçesinden karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’DA SİYASET CADI KAZANI OLDU”

Yeni gelecek hükümetin mülteci ve enflasyon sorununu bir an önce çözüme kavuşturması gerektiğini de kaydeden Geçmiş; “Ankara’da siyaset cadı kazanı oldu. Her parti kendi içerisinde karışmaya başladı. Her şeyden önce 2023 seçimleri sonuçlanmıştır. Demokratik ve huzur içerisinde seçimler yapılmıştır. Yeni seçilecek olan hükümete ve Cumhurbaşkanımıza hayırlı uğurlu olsun diliyoruz. İnşallah ülkemizde en büyük sorun olan mülteciler ve enflasyonun yükselişinin bu hükümet döneminde en aza indirilmesi temennimiz olacaktır” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu