Ciğerci, yatırım programlarını anlattı

Edirne İl Genel Meclisi haziran ayı üçüncü toplantısı Mehmet Geçmiş başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda mayıs ayında yapılan yatırım programları ve 2023 yılındaki yatırım programlarıyla ilgili bilgi veren Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, projelerin yüzde 90’ının ihale edildiğini belirterek hızlı bir şekilde kendi mevcut yatırım programlarını bitirip daha sonra da köylerin iş ve ihtiyaçları doğrultusunda tekrardan gündeme gelen konularla ilgili çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

İl Genel Meclisi’nin haziran ayındaki üçüncü oturumu Mehmet Geçmiş başkanlığında yapıldı. Toplantıda mayıs ayında yapılan yatırım programları ve 2023 yılındaki yatırım programlarıyla ilgili bilgi veren Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, projelerin %90’ının ihale edildiğini belirterek; “İl genel meclisimizin bu ayki toplantılarından birinde hem 2023 yılı yatırım programlarımızdaki işlerle alakalı hem de mayıs ayında özel idare olarak ilgili birimlerimizin yapmış olduğu işlerle alakalı bilgileri sizlerle paylaşmak için bugün bir araya geldik. Şu anda mevcutta takvim olarak baktığımızda 2023 yılı yatırım programımızda yer alan %90’ını ihale etmiş bulunmaktayız. Bunlardan da önemli ölçüde işlerimiz fiziki olarak da sahada başlamış durumda. Yol işlerimize de dün itibariyle beton yol serimimizle beraber başlamış olduk. Önümüzdeki hafta içi itibariyle de asfalt serimimize sahil şeridi öncelikli olmak üzere başlayacağız. Hızlı bir şekilde kendi mevcut yatırım programımızı bitirip daha sonra da köylerimizin iş ve ihtiyaçları doğrultusunda tekrardan gündemimize gelen konularla ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte daha dinamik daha da hızlı bir opsiyon olan özel idareyi görmek için araç ekipmanlarımızı da güçlendiriyoruz. Bu ay sonunda siz değerli basın mensuplarını da davet edeceğimiz bir araç lansmanımız da olacak. Araçlarla birlikte sahada daha da görünür bir şekilde özel idareyi görmüş olacağız önümüzdeki aylarda. Tabi ki sezon itibariyle yağmurlardan dolayı bazı yollarımızda ve bazı işlerimizde gecikmeler yaşandı. Mevsim geçişlerinden dolayı eylül, ekim aylarında veya kasım aylarında bile çalışma mevsimi müsait olabiliyor, hava şartları bize müsaade edebiliyor. Bu aylarda da nitekim çalışmalarımıza devam etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki 6 aylık bir sürede hem yolda hem tarımsal sulamada hem içme suyunda hem de kanalizasyonda hızlı bir şekilde aksiyon almayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KÖYDES İHALELERİ YAPILDI”

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) hakkında da açıklamalarda bulunan Ciğerci, tüm işlerin ek programlar dahil olmak üzere ihalelerinin yapıldığını dile getirdi. Ciğerci; “KÖYDES ile ilgili de tüm işlerimiz ek programlar dahil ihaleleri yapıldı. Birçoğu da fiziki olarak ilçeler ve merkez ilçe köylerinde çalışmalara da başlamış bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu