CHP genel merkezine değişim çağrısı

CHP Edirne İl Başkanlığı binası önünde, yaklaşık 30 kişiden oluşan CHP üyeleri tarafından basın açıklaması yapıldı. Kendilerini “CHP Taban Hareketi” diye isimlendiren üyeler, CHP’de değişim istediklerini ifade ettiler ve partinin genel merkezine yönelik eleştirilerde bulundular.

Kendilerine “CHP Taban Hareketi” ismini veren, yaklaşık 30 kişilik CHP üyeleri, CHP Edirne İl Başkanlığı binası önünde basın açıklaması yaptılar. Üyeler adına açıklamayı okuyan Ergun Türkyılmaz, CHP’nin artık halka kapalı bir parti olduğunu belirtirken, parti içi kadroların değişmediğinin de altını çizerek, CHP Genel Merkezi’ni eleştirdi. Türkyılmaz; “MYK üyelerini görevden alıyorsun, başarısız il yönetimlerini neden görevden almıyorsun? Neden son 20 yılda oy oranımız yüzde 23-25 oranında sabit? Kadrolar aynı, MYK görevlileri aynı isimler. Bu arkadaşlar 5-6-7 dönemdir MYK görevi alıyorlar. Bizim partimizde bir şey eksik, demokrasi. Demokrasi yok bizim partimizde. Ön seçim yok, bir anlayış yok, liyakat yok, öngörü yok, planlama hiç yok, bilimsel çalışma yok. Her şeyden önce, halkın partisini halka kapattılar. Bizim görevimiz halkın partisini halka açmak. Halka açmadığımız süre içerisinde, ne sandıklara sahip çıkabiliriz, ne insanlarımıza sahip çıkabiliriz, ne tarıma sahip çıkabiliriz, ne ekonomiye sahip çıkabiliriz, hiçbir şeye sahip çıkamayız. Bu seçimlerde hangi il ve ilçede olursa olsun başarısız arkadaşların belirli bir süre dinlenmesi gerekli. Şimdi değişim zamanı. Partiye gönül veren üyelerin değişime ortak olmasını istiyoruz. Bu seçimlerde hangi il ve ilçede olursa olsun başarısız arkadaşların belirli bir süre dinlenmesi gerekli. O da yetmiyor, öz eleştiri vermesi gerekli ve değişime engel olmamaları gerekiyor” dedi.

Açıklamalarda bulunan 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde CHP’den Edirne Milletvekili Aday Adayı olan Mustafa Bezbaş, milletvekili adaylarının üyeler tarafından ön seçimle seçilmesi gerektiğine vurgu yaptı ve CHP’yi artık belediye başkanlarının yönettiğini ifade etti. Bezbaş; “13 kez kaybeden ama parti içinde kazanan liderler istemiyoruz partimizde. Maalesef gerçek bu artık. Biz artık şarkı dinlemek istemiyoruz, şarkı söylemek istiyoruz. Biz ülkeyi yönetmek istiyoruz. Biz ülkenin politikalarında çocuğu, genci, kadını, mağduru, dar gelirliyi önceleyen, milli geliri tabana yayan anlayışın iktidar olmasını istiyoruz. Biz adamcılıktan bıktık. Peki bizim iktidardan yana şikayet ettiğimiz şeyler, neden bizim partimizde de aynı?” şeklinde konuştu.  Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu