Bayram tatili 9 gün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı. Erdoğan, 26 ve 27 Haziran günlerinin de idari izin kapsamına alındığını ve hafta sonları ile beraber, vatandaşların 9 gün bayram izni yapacağını ifade etti.

Kurban Bayramı tatili bu yıl 9 gün olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı. Erdoğan, 9 günlük tatilin, ülkede turizmi hareketlendireceğini ifade etti. Erdoğan; “Kurban Bayramı’yla ilgili, özellikle turizm sektörümüzü hareketlendireceğine inandığım bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz.  İstişarelerimiz neticesinde, 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonları ile birlikte, vatandaşlarımız toplamda 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır. Bu kararın da tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan açıklamaya göre bayram tatili 24 Haziran Cumartesi günü başlayacak olup, 2 Temmuz Pazar günü sona erecek.  Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu