“Altın coştukça coşuyor”

Son dönemde yükselen altın fiyatları ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Saraçlar Caddesi kuyumcu esnaflarından Rahmi Cömert, gram altın fiyatının bu yılsonunda 2 bin 100 lira civarına yükseleceğini belirtti. Cömert, altının kısa ve uzun vadede yatırımcısına kar elde ettireceğinin garanti olduğunu vurguladı.

Edirne’de kuyumcu esnaflığı yapan Rahmi Cömert, gazetecilere artan altın fiyatlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Cömert, gram altın fiyatının bu yılın sonuna kadar 2 bin lirayı aşacağını belirtirken, şu an altının zarar ettirmeyecek bir yatırım aracı olduğunu vurguladı. Cömert; “Altının şu an yıl sonu 2 bin 100 lira olması garanti. Yani biz bin 850, bin 900 olur diyorduk yıl sonu itibariyle ama fiyatlar hızlı bir şekilde yukarı yönde hareket ve devam ediyor. Doların yükselmesi ve altın onsunun yükselmesiyle birlikte coştukça coşuyor altın. Altın, gerçekten herkese gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki gerçekten iyi bir yatırım aracı. Uzun vadede değil artık, kısa vadede de kazandırmaya devam edecek. Yani parası olan kesim düşünmesin. Parasını altına yatırsın. Fiyat yüksek diye korkmasın. Kesinlikle altın almasını öneriyorum. İleriki günlerde kazanacak altına yatıranlar mutlaka kazanacak” dedi.

Cömert, altın fiyatlarındaki yükselişte düğün sezonunun gelmesinin de bir etken olduğunu belirterek, çeyrek altının 3 bin liradan, gram altının da bin 740 liradan işlem gördüğünü kaydetti. Cömert, Merkez Bankası’nın açıklayacağı faiz kararının da altın fiyatlarının değişmesinde bir etken olacağının altını çizdi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu