Alçalar’ın yerine Karaburun getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararnameye göre, 2021 yılında Edirne İl Emniyet Müdürü olarak atanan Mustafa Alçalar Emniyet Genel Müdürlüğü emrine, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Onur Karaburun ise Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne atandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan atama kararına göre, 24 ilin emniyet müdürü görevden alınırken, 52 ilin emniyet müdürü değişti. 24 ilin emniyet müdürü görevden alındı. 52 ilin emniyet müdürü değişti. 07 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2021/307 sayılı kararname ile Edirne İl Emniyet Müdürü olarak atanarak, 13.07.2021 tarihinde göreve başlayan Mustafa Alçalar, yayınlanan kararnameye istinaden Emniyet Genel Müdürlüğü emrine, Polis Başmüfettişi Onur Karaburun ise karar ile birlikte Edirne İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

Karaburun daha önceden de 2010-2014 yıllarında Sarp Sınır Kapısı’nda görev yaptığı biliniyor. Karaburun, Emniyet İl Müdürü olarak görev yapmak üzere yine bir sınır kenti olan Edirne’ye gelmiş olacak. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu