Açık alanda kurban kesene ceza

Kurban Bayramı yaklaşırken, açık alanda kurban kesenlere, kurban artıklarını toprağa gömenlere, hayvanlara kötü davranışta bulunanlara, hayvanları sağlıksız ortamlara maruz bırakanlara yönelik cezalar belli oldu.

Kurban Bayramı’nda açık alanda kurban kesimi yapanlara 3 bin 36 lira, kesimden arta kalan kurban artıklarını toprağa gömenlere de 7 bin 283 lira idari para cezası uygulanacak olup, toplu hayvan kesimlerinde artık gömenler için 293 bin 188 lira idari para cezası kesilecek. Kurbanlık hayvanlara şiddet uygulayan, kötü davranan, aç susuz bırakıp beslemeyen, bakımsız bırakan, aşırı soğuğa, sıcağa maruz bırakan, hayvanlara psikolojik ve fiziksel acı çektiren şahıslara hayvan başına 4 bin 554 lira para cezası uygulanacak Kurbanlık hayvan satış yerlerinde, hayvanların sağlıklı olması, hayvanların barındığı bölgenin hijyenik ve sağlık şartlarına uygun olması kuralına uymayanlara 1518 lira, Hayvanları Koruma Kanunu’nda bulunan ‘hayvanların kesimi’ düzenlemesine uymayan şahıslara ise 15 bin 939 lira idari para cezası uygulanacak.

Yasaklara uymayan şahıslara İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilgili birimleri tarafından ve belediyeler tarafından ceza kesilecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu