923 sporcuyla 100’üncü yıl göndermesi

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Derneği Spor Kulübü (BUDDER) Başkanı Önder Akdağ, Selimiye’nin gölgesinde basın toplantısı düzenleyerek, bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Edirne Maraton’u hakkında açıklamalarda bulundu. Akdağ, belediye tarafından sporculara özel KYK yurtları ve Selimiye Meydanı’ndan olmak üzere üç noktadan araç kalkacağını belirtirken, maratonun koşulacağı 16 Temmuz Pazar günü saat 08.00’den 11.00’e kadar, maraton güzergahındaki yoların kapalı olacağını kaydetti.

BUDDER tarafından düzenlenen 8’inci Edirne Maratonu için geri sayım başladı. 16 Temmuz Pazar saat 08.00’de başlayacak maratona yönelik gazetecilere açıklamalarda bulunan BUDDER Başkanı Önder Akdağ, sporculara 15 Temmuz Cumartesi günü Karaağaç’ta bulunan Lozan Anıtı önünde kit dağıtımı yapacaklarını ifade ederken, Edirne Belediyesi’nin de KYK yurtları ve Selimiye Meydanı olmak üzere 3 farklı noktadan sporcuları taşımak için araç tahsis ettiğini belirtti. Akdağ; “Maratonumuz bu yıl, cumhuriyetin 100’üncü yılına ithafen koşulduğu için 923 kayıtlı kişi ile kayıtlarımızı kapattık. Burada cumhuriyetin 100’üncü yılına atıfta bulunmak için, 923 kişiyle maratonumuzu gerçekleştireceğiz. Sporcular cumartesi günü Tarihi Tren Garı, Lozan Anıtı etkinlik alanında kit dağıtımıyla şehrimize gelmiş olacak, ertesi gün de saat 8.00’de start alarak organizasyonu inşallah kazasız belasız atlatacağız ve coşkuyla gerçekleştireceğiz. Edirne Belediyesi, KYK yurtlarında kalan sporcuların etkinlik alanına ulaşımıyla ilgili sabah 7.15’te hem kadın sporcular hem erkek sporcular için yurtların önüne 2 araç görevlendirmiş durumda. Aynı zaman 1 aracımız da Edirne Belediyesi önünde, Selimiye Meydanı’nda sporcularımızı etkinlik alanına getirmek üzere görevlendirilmiş durumda” dedi.

‘SPORCULAR BİTİŞ NOKTASINA TÜRK BAYRAĞI İLE GELECEKLER’

Akdağ, maraton güzergahında bulunan yolların saat 08.00 ile 11.00 arasında kapalı olacağının altını çizerek, sporcuların bitiş noktasına ellerinde Türk bayrakları ile geleceklerini ifade etti. Akdağ; “Sabah 8.00 ile 11.00 arası maratonun güzergahındaki yollar ve bağlantı yolları trafiğe kapalı olacak, umarım sorunsuz bir şekilde bu organizasyonu, şehrimize, ülkemize, cumhuriyetin 100’üncü yılı coşkusuna yakışır bir şekilde gerçekleştireceğiz. Sporcular çok coşkulu. Evet yoruluyoruz ve birçok güçlükle bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Yaşadığımız güçlük ne olursa olsun, cumhuriyetin 100’üncü yılı coşkusundan ödün vermeden gerçekleşecek. Bu, bizim bu ülkeye, bu cumhuriyete olan borcumuzdur. Ben bu borcu üstlenerek, bunu yapmayı bütün sporculara taahhüt ettim ve sözümün de arkasındayım. Kayıtlar kapandı, 923 sporcu kayıt yaptı, yaklaşık 150 tanesi yabancı atlet var. Ertelemeden dolayı, yaklaşık 200 kişi kaydını iptal etmişti. Yine onların yerine kayıt yaptıranlar oldu. Sporcu sayısı konusunda zaten bir sıkıntımız yok. Ayrıca bir dev Türk bayrağı açma projemiz vardı. Etkinlik alanında bayrağı açamayacağız, çünkü bayrağı taşıyacak vinç çok büyük, yaklaşık 140 tonluk bir vinç. Alan tarihi bir alan, taşlara zarar vermesin diye alanda açmayacağız. Ama parkur içerisinde bir yerde açacağız. Sporcular bitişe gelirken, üniversitenin girişinde bulunacak gönüllülerimiz tarafından her sporcuya bir Türk bayrağı dağıtacağız. Bitiş noktasına bütün sporcular ellerinde Türk bayrağı ile gelecek. Cumhuriyet coşkusunu etkinlik alanındaki herkes yaşayacak” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu