Azizname yeniden sahnede

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Kültür Merkezi’nde prömiyeri yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyerleri tarafından oynanan Azizname isimli tiyatro oyunu 6 Temmuz tarihinde saat 18.30’da yeniden AKM’de sanatseverlerle buluşacak.

Aziz Nesin’in yazdığı Yücel Erten’in uyarladığı ve Tuğberk Yaşa’nın yönetmenliğini yaptığı Azizname tiyatro oyunu yeniden tiyatro severlerle buluşacak. Birçok kez Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyerleri tarafından sahnelenen oyun, izleyicinin beğenisini toplamış ve prömiyerini de yapmıştı. Beğenerek izlenen Azizname oyunu yeniden 6 Temmuz tarihinde saat 18,30’da AKM’de sahnelenecek. Oyun, Merhaba, Sus Konuşma, Garba Açılan Pencere, Mebus Paltosu, Bir Varmış Bir Yokmuş, Nasıl Bir Değişiklik Oldu? / Du Bakali N’Olecak? ve Selam isimli 7 kısa epizodtan oluşurken,  toplam 60 dakika sürüyor.

Eğitmen ve yönetmen Tuğberk Yaşa’nın yönettiği Azizname tiyatro oyununun kadrosunda; yardımcı yönetmen ve oyuncu Hayal Çavdarlıel, sahne amiri Busem Ceren Çallı, asistan Hasan Alper Umurlu, ışık kumanda Burak Batuk, ses teknisyeni Gökay Kaba, sahne alan oyuncular; Eylül Dursun, Eyüp Baran Uçan, Halime Çelik, Hayal Çavdarlıel, Latifenur Yıldırım, Özer Özgün, Tülin Erdoğan, Yeliz Çavdar, Zeliha Yıldız Karaman yer alıyor. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu